ul. Mickiewicza 31, Krosno, Polska
880025109
sekretariat@cjcosmopolitan.pl

Czy język rosyjski jest potrzebny?

Czy język rosyjski jest potrzebny?

Najpierw trzeba zadać sobie pytanie: czy warto uczyć się języków obcych? Można wymienić wiele argumentów przemawiających za tym, że nauka języka obcego niesie ze sobą mnóstwo korzyści, i to w każdym wieku. 

Po pierwsze, stanowi doskonałe ćwiczenie intelektualne, poprawia koncentrację oraz ćwiczy pamięć. Po drugie, dzięki nauce języków obcych podnosi się poziom obycia z kulturą, możemy spojrzeć na otaczający nas świat z punktu widzenia innej kultury. Po trzecie, nauka języka obcego to także świetna inwestycja dla osób, które planują w przyszłości studiować i pracować poza granicami naszego kraju. Po czwarte, znajomość języków jest wręcz niezbędna dla wszystkich kochających zagraniczne podróże. Dzięki znajomości języka obcego bez problemów będziesz porozumiewał się w kraju, do którego wyjedziesz. Po piąte, to właśnie dzięki nauce języków obcych będziesz mógł zawrzeć znajomości z mieszkańcami całego świata (korzystając z portali społecznościowych, czy też w trakcie wycieczek).

Ćwicząc język nie tylko zdobędziesz nowe przyjaźnie, ale także zgłębisz wiedzę o rozmaitych egzotycznych krajach. Jeżeli będziesz znał języki obce wówczas będziesz rozumiał teksy zagranicznych piosenek, ponadto będziesz mógł oglądać filmy oraz seriale w oryginalnej wersji (bez pomocy lektora albo bez napisów).

Rosyjski coraz popularniejszy

Z całą pewnością warto postawić na naukę języka rosyjskiego z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo, ale także ze względu na pozycję Rosji na świecie. Wiele firm z rozmaitych branż próbuje wejść na rynek wschodni, właśnie do Rosji. Potrzebni są im pracownicy umiejący rozmawiać po rosyjsku. Zachodnie firmy chętnie rekrutują pracowników rozmaitych specjalizacji ze znajomością rosyjskiego. 

W naszym kraju popularność języka rosyjskiego wciąż rośnie. Czy rosyjski jest zatem przyszłościowy? Z pewnością tak. Komunikatywna znajomość  rosyjskiego może  być niewątpliwie sporym atutem podczas poszukiwania pracy. Nasz kraj wciąż utrzymuje kontakty gospodarcze z Rosją i mnóstwo przedsiębiorstw współpracuje z rosyjskimi firmami.

Rosja może pochwalić się niezwykle interesującą kulturą. Rosjanie słyną z dużego przywiązania do rodzimych tradycji. Cechą charakterystyczną mieszkańców Rosji jest przede wszystkim wyjątkowa gościnność, Rosjanie są także bardzo rozmowni. Literatura rosyjska jest zaliczana do najlepszych i najbogatszych na świecie. Obfituje w wybitne dzieła, wśród których najpopularniejsze to: „Mistrz i Małgorzata” Bułhakowa oraz „Zbrodnia i kara” Fiodora Dostojewskiego. 

Jak się okazuje, w rankingu na najczęściej używane języki świata rosyjski plasuje się  na wysokim, siódmym miejscu. Statystyki mówią, że rosyjskim posługuje się około 275 milionów osób. Jest językiem urzędowym w Rosji, Kirgistanie, Kazachstanie i na Białorusi. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *