ul. Mickiewicza 31, Krosno, Polska
880025109
sekretariat@cjcosmopolitan.pl

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

W południowo-wschodniej Polsce (województwo podkarpackie) nauka języków obcych jest to wciąż niezwykle popularny trend. Możemy nawet powiedzieć, że cały czas trwa swoista „moda na języki obce”. Za najbardziej popularne i atrakcyjne uważane są kursy z języka angielskiego, na które zapisuje się coraz więcej osób.

Nauka języków wciąż na topie

Wygląda też na to, że mieszkańcy Polski w końcu zrozumieli, jak ważna jest tak zwana komunikacja obcojęzyczna.

Z danych statystycznych wynika, że z roku na rok w rodzimych szkołach językowych przybywa bowiem uczniów, którzy garną się do nauki języków obcych. Jest to zauważalny trend w społeczeństwie.

Znajomość co najmniej jednego języka obcego (najlepiej angielskiego) bardzo przydaje się w życiu. Połowę sukcesu stanowi już sam fakt, że chcesz się uczyć.

Do czego jest nam potrzebna znajomość języków obcych?

Na pewno warto zainwestować w naukę języka obcego.

Znajomość języków obcych przede wszystkim zwiększa nasze szanse na rynku pracy na sukces zawodowy. Ułatwia zdobycie dobrze płatnej pracy nie tylko za granicą, ale także w Polsce.

Pracownicy znający języki obce mają atrakcyjne możliwości rozwoju zawodowego, na przykład poprzez awans w strukturach międzynarodowej firmy.

Pilot wycieczek, steward/stewardessa, czy też pracownik zagranicznego oddziału firmy działającej w branży, która nas interesuje  – to tylko niektóre oferty pracy dla osób biegle posługujących się językiem obcym.

Jakie jeszcze inne argumenty przemawiają za zdobywaniem i rozwijaniem umiejętności językowych?

Nauka języków obcych – tylko korzyści dla Ciebie…
 Znajomość języka obcego ułatwia podróżowanie po świecie.

Nawet podstawowa umiejętność posługiwania się tym językiem powoduje, że możesz samodzielnie między innymi kupić bilety lotnicze, zamówić obiad w restauracji, zarezerwować nocleg i dowiedzieć się o atrakcjach turystycznych.

Szlifuj angielski. Utrzymaj mózg w dobrej kondycji
Nauka nawet jednego języka obcego wpływa pozytywnie na Twoje zdrowie.

Ćwiczy mózg, znacząco poprawia sprawność umysłu i zdolność koncentracji. Dzięki temu szybciej się uczysz, a Twoja efektywność wzrasta.

Miej na uwadze także to, że zgłębianie tajników języka obcego może pomagać w nauce innych przedmiotów.

Dlaczego? Albowiem większość osób, które uczą się języka obcego mają lepsze rezultaty na egzaminach. Również ich pamięć może przyswoić zdecydowanie więcej wiedzy.

Dzięki nauce języków obcych wzrasta również Twoje poczucie własnej wartości.

Pamiętaj, że jeżeli nauczysz się mówić i pisać w obcym języku, odczujesz ogromną satysfakcję.

Czy język angielski jest przydatny?

Warto znać szczególnie język angielski, który jest językiem uniwersalnym, międzynarodowym, oficjalnym  językiem ONZ, narzędziem komunikacji dyplomatów z całego świata.

Język angielski jest uznawany za najpopularniejszy język obcy na świecie; zna go około 1,5 miliarda mieszkańców wszystkich kontynentów.

Dzięki znajomości języka angielskiego pozbędziesz się barier komunikacyjnych, odnajdziesz się niemalże w każdym obcym kraju.

Komunikatywna znajomość języka angielskiego umożliwia nawiązanie nowych znajomości oraz kontaktów z ludźmi na całym świecie.

Osoby, które decydują się zapisać na kurs do szkoły językowej najczęściej wybierają język angielski.

Nader chętnie uczą się gramatyki, powtarzają frazy oraz słówka.

Pod czujnym okiem doświadczonych lektorów ćwiczą także wymowę. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że efektywna nauka języka angielskiego zaprocentuje w przyszłości.

Bez języka angielskiego ani rusz

Angielszczyzna aktualnie spełnia tę samą rolę, którą przed wiekami odgrywała łacina.

Posługuje się nią zdecydowana większość cywilizowanego świata, czyli: biznesmeni, naukowcy, dyplomaci itp.

Na lekcje z języka angielskiego powinieneś uczęszczać jeszcze z innych powodów. Znajomość tego języka umożliwia studiowanie za granicą na prestiżowych uczelniach.

Jest niezbędny, aby dostać dobrą pracę w kraju i na świecie.

Znając angielski możesz czytać książki, gazety oraz inne materiały obcojęzyczne, które zwykle są niedostępne w języku polskim.

Angielski – Twoje okno na świat

Znajomość języka angielskiego ułatwi Ci nawiązywanie kontaktów z obcokrajowcami

Będziesz się mógł kontaktować za pomocą na przykład e-maila czy skype’a z mieszkańcami całego świata. Wyszukasz artykuły na interesujące Cię tematy na obcojęzycznych stronach językowych w Internecie.

Zrozumiesz teksty piosenek swoich ulubionych zespołów oraz dialogi w filmach bez pomocy lektora, czy tez napisów.

Pamiętaj o tym, że skoro uczysz się pilnie języka angielskiego, to powinieneś mieć także w swojej domowej biblioteczce podręczniki i ćwiczenia.

Ucz się pilnie języka Szekspira, możesz zrobić karierę

Chcesz więcej ciekawostek? Pozostań na stronie i czytaj uważnie!

O literaturze angielskiej słów kilka…

Literatura angielska jest nadal bardzo popularna, a wielu Polaków bardzo chętnie sięga po książki Williama Szekspira, który jest uznawany za najwybitniejszego angielskiego poetę i dramaturga („Romeo i Julia”, „Makbet” czy „Hamlet”).

Szekspir znacząco wpłynął na języka angielskiego

Z szacunków wynika, że wprowadził do języka angielskiego ponad 1600 nowych słów, zwrotów i idiomów. Wiele z nich jest używanych do dzisiaj.

 Do klasyków literatury angielskiej zalicza się również Daniela Defoe, Georga Byrona, Jane Austen, Charlesa Dickensa, Oscara Wilde’a, Arthura Conana Doyle’a, Jamesa Joyca oraz Virginię Woolf. Stworzyli bestsellery literatury angielskiej, które do dnia dzisiejszego cieszą się dużym zainteresowaniem wśród czytelników.

Jakie są najważniejsze zasady szybkiej nauki języka angielskiego. Zobacz!

  1. Bądź systematyczny,
  2. Stawiaj sobie realne cele,
  3. Zaufaj lektorowi,
  4. Korzystaj z nowoczesnych technologii,
  5. Otaczaj się angielskim,
  6. Sumiennie pracuj.

Najpopularniejsze metody nauki języka angielskiego

Istnieje wiele metod nauczania języka angielskiego. Poznaj najpopularniejsze i zarazem najskuteczniejsze. Chcesz fachowej porady? Ten temat na pewno Cię zainteresuje.

Najprostsza droga, by zdobyć wiedzę

1. Metoda Callana – metoda ta została stworzona w latach 60-tych ubiegłego wieku przez Robina Callana. Opiera się ona głównie na konwersacji.

Uczniowie pytani są na wyrywki i muszą jak najszybciej odpowiedzieć, nawet bez namysłu. Nie muszą oni samodzielnie budować zdań, w grę wchodzi bardziej wyćwiczenie i wykorzystanie wyuczonych wzorów.

Zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Materiał powtarzany jest wielokrotnie, a błędy natychmiast korygowane przez nauczyciela. Uczniowie nie robią notatek w trakcie zajęć.

2. Zanurzenie w języku – pełne zanurzenie w języku i jego kulturze trudno jest osiągnąć podczas kursu językowego. W pełni można to uzyskać podczas wyjazdów na obozy językowe lub na zajęciach prowadzonych w kraju, w którym obowiązuje nauczany język (np. kurs angielskiego w Wielkiej Brytanii).

Warto zaznaczyć, że zanurzenie w języku jest jednakże do pewnego stopnia możliwe w przypadku kursów, które mają komponent multimedialny dostępny online. Dzięki temu szybciej pojawiają się oczekiwane efekty.

3. Komunikatywna –  metoda ta jest aktualnie najczęściej spotykana w szkołach językowych. Nacisk kładzie się w niej na umiejętność komunikacji w rozmaitych kontekstach i sytuacjach, jak na przykład: opowiadanie, porównywanie, opisywanie, proszenie o coś lub oferowanie, itd.

W metodzie tej umiejętność mówienia jest bardzo ważna i intensywnie ćwiczona, ważną rolę spełnia także umiejętność pisania. Nauka gramatyki odbywa się w kontekście. Uczniowie uzyskują płynność komunikacyjną dzięki rozmaitym ćwiczeniom i zadaniom.

4. Gramatyczno-tłumaczeniowa – obejmuje ona uczenie się reguł gramatycznych po polsku, a następnie pracę z tekstem, czyli analizowanie go pod kątem tych reguł i odnajdywanie ich przykładów.

Kolejnym etapem jest pisemne tłumaczenie zdań z angielskiego na polski i odwrotnie. Uczniowie mają bardzo niewiele okazji do ćwiczenia mówienia.

Jakie  sposoby na naukę angielskiego warto wybrać?

Przeczytaj i zastanów się, który sposób jest dla Ciebie najlepszy. Który najbardziej Ci się podoba?

Nauka angielskiego w zaciszu domu

Jeżeli nie uczęszczasz na kurs języka angielskiego w szkole językowej, najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie może okazać się nauka w domu.

Oczywiście dodatkowo możesz korzystać z aplikacji mobilnych

Szczególnie godne polecenia są: Duolingo, LiveMatch, Memrise, które umożliwiają rozwijanie znajomości słownictwa w wolnym czasie.

Słuchaj piosenek anglojęzycznych

Lektorzy przypominają osobom uczęszczającym na kursy, aby otaczali się angielskim. Chodzi o to, aby słuchać angielskiego radia, oglądać filmy w wersji z napisami i oryginalną ścieżką dźwiękową.

Słuchasz anglojęzyczne piosenki? To bardzo dobry pomysł.

Można uczyć się języka poprzez słuchanie muzyki. Piosenki po angielsku (na przykład z gatunku pop) mogą pomóc osobom uczącym się angielskiego przyswoić nowe słownictwo i formy gramatyczne.

Można również zaglądać na profile swoich ulubionych zagranicznych gwiazd w mediach społecznościowych.

Kurs angielskiego w szkole językowej

Jeżeli zdecydujesz się na kurs angielskiego, na pewno będziesz zadowolony.

Będziesz zdobywał wiedzę otoczony opieką doświadczonych lektorów, podsiadających wysokie kwalifikacje.

W grę wchodzi też możliwość nauki w grupie.

Wybierz szkołę, która wykorzystuje nowoczesne metody nauczania i korzysta z wszelkich nowinek technicznych.

Szybki kurs angielskiego online

Pomyśl o szybkiej nauce języka angielskiego w trybie online.

Można śmiało stwierdzić, żekursy online stanowią połączenie zalet tradycyjnych kursów stacjonarnych w szkole z komfortem nauki we własnym domu.

Kurs online jest korzystny zwłaszcza dla tych osób, które nie dysponują dużą ilością wolnego czasu i nie chcą marnować go na dojazdy.

Nie musisz obawiać się, bowiem kurs online nie będzie odbiegał jakością lub efektywnością od kursów tradycyjnych.

Ile potrzeba czasu, aby nauczyć się angielskiego na poziomie podstawowym?

Zdaniem lektorów, największą rolę odgrywa ilość poświęconego czasu na naukę języka. Trzeba też wziąć pod uwagę systematyczność, wybraną metodę nauki i umiejętność uczenia się.

Pamiętaj: Jeśli zdecydujesz się na dobrej jakości kurs i postawisz na systematyczne przyswajanie wiedzy, wówczas na opanowanie języka angielskiego na poziomie podstawowym potrzebujesz około pół roku.

Zapisz się do szkoły językowej i rozpocznij naukę angielskiego już dziś!

Zgłębisz tajniki gramatyki, poznasz niezwykle interesującą kulturę Anglii.

Chyba każdy rodzic wie, że trzeba zapisać swoje dziecko do szkoły językowej na lekcje angielskiego. To bardzo dobry pomysł, przysłowiowy strzał w dziesiątkę.

Szkoły językowe zazwyczaj zapewniają materiały oraz podręczniki do nauki języka angielskiego dla uczniów, także tych początkujących.

Szkoły dbają, aby lekcje z języka angielskiego odbywały się systematycznie.

Lektorzy w trakcie zajęć z uczniami dokładają wszelkich starań, aby były wykonywane rozmaite ćwiczenia językowe, w tym ćwiczenia wymowy. Dowiesz się wiele ciekawostek, np. o krajach anglojęzycznych.

Nauczysz się myśleć po angielsku

Pamiętaj, że tylko systematyczna praca przyniesie zadowalające efekty i zyskasz znajomość języka angielskiego na satysfakcjonującym poziomie.

Na uwagę zasługuje fakt, że język angielski jest jednym z łatwiejszych języków do przyswojenia (jego gramatyka nie jest skomplikowana).

Wybierz najlepszą metodę dla siebie

 Porozmawiaj z lektorem na temat metod nauczania stosowanych przez szkołę, przedyskutujcie wszystkie „za i przeciw”.

Poproś go o poradę, a on na pewno wybierze dla Ciebie taką metodę nauczania angielskiego, która będzie najkorzystniejsza i która pozwoli Ci przyswoić język szybko i sprawnie.

Zapisz się na kurs angielskiego

Wybierz Centrum Językowe Cosmopolitan z siedzibą w Krośnie (województwo podkarpackie). Szkoła ta organizuje kursy języka angielskiego dla dzieci i osób dorosłych.

Nauka angielskiego dotyczy przede wszystkim ćwiczenia wymowy oraz zgłębiania słownictwa oraz gramatyki.

Kursy z angielskiego dla każdego

Zajęcia indywidualne oraz grupowe dla dzieci oraz dorosłych prowadzą native speakerzy oraz lektorzy polscy. Kursy są adresowane do osób pragnących podnieść swoje kwalifikacje i umiejętności językowe.

Lekcje odbywają się w niewielkich grupach oraz indywidualnie.

Doświadczeni lektorzy starają się, aby nauka angielskiego była prowadzona na wysokim poziomie, i aby na zajęciach były dostępne darmowe materiały do nauki angielskiego. Szkoła oferuje zajęcia także w trybie online.

Ucz się języka z przyjemnością i skutecznie

Nauka języka obcego ma być przyjemna oraz skuteczna, zwłaszcza dla początkujących.

Chcesz zyskać dostęp do nauki języków obcych na miejscu? Weź udział w kursie z języka angielskiego. Zobacz szczegółowe informacje o ofercie CJ Cosmopolitan na stronie internetowej szkoły: www.cjcosmopolitan.pl

Wiele osób przekonało się, że warto. Z pewnością będziesz zadowolony.

A to ciekawe…

William Szekspir w swoich słynnych dziełach zawarł ponad tysiąc nowych słów. Poniżej zamieszczamy kilka słów wymyślonych przez tego sławnego poetę:

Addiction — stan fizycznego lub psychicznego uzależnienia od narkotyków.
Bedazzled — zauroczony czymś niezwykłym .
Cold-blooded — zimnokrwisty, lub w odniesieniu do zwierząt albo do osoby okrutnej i bezwzględnej.
Swagger — chodzić w wyniosły sposób.
Break the ice — przełamać lody, czyli rozładować napięcie za pomocą przyjemnej pogawędki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *